לפתוח במשחק, ליצר דיאלוג

    לשחק  *  לגלות  *  להנות  *  לצמוח 

מחקרים מראים שעבודה מתוך חוזקות היא המסלול למצוינות בעבודה ובחיים האישיים. עבודה מתוך החוזקות בונה חוסן, משפרת ביצועים, מעצימה את יכולות הפרט והארגון, גם יחד. אולם, בפועל אנשים מתקשים לפתח את העבודה מתוך חוזקות כחלק אורגני מפעילות היום יום שלהם. באמצעות ״בחזקת חיובי״ ניתן לשחק, להכיר ולחקור את נושא החוזקות ובו זמנית ליצר ספירלה של רגשות חיוביים שמחזקים ומעצמים את התהליך.  

כללי המשחק השונים מובילים את השחקנים להרחיב את הדיון, לשתף מניסיונם ולבצע משימות המיועדות להרחיב את טווח ההתנסות שלהם בטכניקות שונות של פסיכולוגיה חיובית.

Name, Title

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

ד״ר טל בן שחר

״משחק ״בחזקת חיובי״ נוגע באחד התחומים החשובים לפיתוח המסוגלות, החוסן והאופטימיות של העובדים, עבודה מתוך חוזקות. ״בחזקת חיובי״ מאפשר למשתתפים להכנס לנושא בדרך מהנה, שיתופית וחיובית וסולל דרך להבנה, הטמעה ואימוץ של הנושא. בעולם הפסיכולוגיה החיובית אנו נמצאים בחיפוש מתמיד אחרי דרכים להעברת הידע ולהטמעתו. השימוש במשחק הינו דרך חדשנית המאפשרת עיבוד באמצעות סימולציה וסביבה בטוחה ומהנה. המשחק מאפשר למשתתפים להתגבר על החששות והפחדים הקיימים לעיתים בתהליך אימוץ השינוי החיובי. משחק ״בחזקת חיובי״ מתוכנן להניע מחשבות, רגשות ותפיסות חיוביות בקרב המשתתפים ובכך משמש מנוע חשוב להתחלתו של תהליך אימוץ החיובי.״

Name, Title

Share the amazing things customers are saying about your business. Double click, or click Edit Text to make it yours.

בעבודה, במשפחה או עם חברים ״בחזקת חיובי״ הינו משחק פסיכולוגי חברתי המתוכנן להניע דיאלוג אינטימי, חיובי בין המשתתפים. במהלך המשחק לומדים המשתתפים להכיר את עצמם דרך נקודת המבט החיובית של חבריהם. הם מתקדמים במשחק, מזהים את החוזקות שלהם ובוחנים דרכים שונות ליישם אותם בחיי העבודה, במשפחה ובחיי היום יום שלהם.

לקניה
עוד

המשחק הינו כלי עבודה ליועצים, פסיכולוגים ומאמנים המעוניינים להעמיק את הדיאלוג החיובי בנושא החוזקות תוך בניית רגשות חיוביים ופיתוח המוטיבציה הפנימית.  מנהלי כוח אדם בארגונים משתמשים במשחק לפיתוח מיומנות השיח החיובי בארגון, להעצמת צוותי העבודה וליצירת אקלים חברתי חיובי.

 

ניתן לשחק ב״בחזקת חיובי״ בקבוצות קטנות כמו גם באירועים רחבי הקיף, כחלק מסדנא או כפעילות עצמאית.

  • מפתח סקרנות לגבי הזולת

  • מקנה תובנות עמוקות לגבי המשתתפים

  • מיצר שיח עמוק ומעצים

  • מניע ספירלה של רגשות חיוביים

  • משקף כיצד אתה נתפס בעיני זולתך

  • מיצר סביבה בטוחה להיפתח

  • מאפשר שיח פתוח וכנה

  • מניע תהליך של הוקרת תודה

  • מאפשר לימוד מתוך חקר והתבוננות

“The game which is designed to encourage in depth deliberation, stimulate positive feelings and create a positive environment to engage in self-observation provides an important engine to the implementation of positive psychology”    

Dr. Tal Ben-Shahar

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.